Zajęcia sportowe

a

Dzieci

Zajęcia ogólnorozwojowe przeznaczone dla dzieci w wieku od  5 do 11 lat charakteryzują się dużą różnorodnością. Ćwiczenia dobrane są odpowiednio do wieku oraz temperamentu dzieci.
Gry i zabawy przeplatane są elementami gimnastyki, wprowadzone zostały także ćwiczenia indywidualne. Dzięki treningom dzieci będą miały możliwość poprawy szybkości, siły, wytrzymałości, koordynacji ruchowej, skoczności oraz gibkości. Większość zadań ruchowych oparta jest na formie biegowej i  rywalizacji z rówieśnikami – na przykład w biegach sztafetowych lub ćwiczeniach z piłkami. Współzawodnictwo, umiejętność znoszenia porażek, radość ze zwycięstwa to tylko niektóre pozytywne aspekty zajęć sportowych. Cechami, które dziecko nabywa poprzez sport są ponadto: ambicja, podejmowanie inicjatywy oraz pomysłowość. Poza tym dziecko zobowiązane jest do przestrzegania zasad danych gier i zabaw, co powoduje wzrost dyscypliny i zrozumienia dla odgórnie ustalonych reguł.


b

Młodzież

Prowadzone zajęcia dla młodzieży mają na celu wszechstronny rozwój sprawności ruchowej z uwzględnieniem kształtowania cech psychomotorycznych oraz kształtowanie prawidłowej postawy ciała.
Zajęcia są bardzo zróżnicowane, każdy uczestnik zajęć będzie mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach lekkoatletycznych: biegowych, skocznościowych oraz rzutowych. Młodzi sportowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach sportowych rozgrywanych w danej kategorii wiekowej.
W przeciwieństwie do treningów z dziećmi w grupie starszej zajęcia prowadzone są w przeważającej części w formie treningowej z elementami gier zespołowych.


3

Dorośli

Zajęcia organizowane dla dorosłych mają charakter ogólnosprawnościowy. Główny akcent treningów położony jest na biegi długie. Dla grupy lub osoby przygotowywany jest specjalny plan treningowy przygotowujący do startu w zawodach docelowych. W zależności od okresu przygotowań do imprez biegowych spotkania odbywają się w hali na AZS Łódź lub na terenie parków łódzkich (3 Maja, Poniatowski, Zdrowie). Poziom intensywności dostosowany jest do możliwości uczestników.
Na życzenie uczestników istnieje możliwość prowadzenia zajęć w konkurencjach skocznościowych i rzutowych.