O nas

daniel2

Daniel Bródka

Ze sportem jestem związany od najmłodszych lat zaczynając od piłki nożnej, a następnie trenując lekką atletykę biegi od 100m do 400m przez płotki w klubie AZS Łódź . Podczas trwania swojej kariery zawodniczej zdobyłem kilkanaście medali w Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Polski na dystansie 400m przez płotki oraz w sztafetach 4x400m i 4x100m w różnych kategoriach wiekowych od juniora do seniora.
Ukończyłem studia na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie fizyczne i zdrowotne w Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Posiadam państwowy dyplom trenera lekkiej atletyki, instruktora tenisa ziemnego i piłki siatkowej. Pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego w Łódzkim Gimnazjum. Zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą szkolną z lekkiej atletyki prowadzę od 9 lat, natomiast od 6 lat w klubie sportowym AZS Łódź. Ponadto, jestem realizatorem ogólnopolskich projektów sportowych dla dzieci i młodzieży.

piotr

Piotr Kędzia

Lekkoatletyka jest moją pasją od wczesnych lat dzieciństwa. W 1998 roku rozpocząłem swoją karierę zawodniczą w Akademickim Związku Sportowym w Łodzi. Specjalizowałem się w konkurencji biegowej na 400m, która wymagała wysokich zdolności wytrzymałościowo-szybkościowych. Reprezentowałem Polskę na imprezach najwyższej rangi tj. mistrzostwach Europy i świata oraz Igrzyskach Olimpijskich (Ateny 2004, Pekin 2008).
Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie studiowałem pedagogikę ze specjalnością wychowanie fizyczne i zdrowotne. Obecnie jestem zatrudniony jako asystent w Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Uniwersytetu Łódzkiego.
Jako działacz społeczny należę do Zarządu Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Łodzi, Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Będąc aktywnym popularyzatorem aktywności fizycznej zostałem ambasadorem akcji biegowo-charytatywnej Wings for Life World Run. Swoją zamiłowaniem do biegania dzielę się także z różnego rodzaju instytucjami i firmami – jestem trenerem w Klubie Biegacza Accenture, Vera RUNning TEAM, Za:sapani, Flint Group, Łódź Business Run (2014) oraz mBank (2014-2015). Posiadam państwowy dyplom trenera lekkiej atletyki oraz instruktora rekreacji ruchowej o specjalności trener personalny.